Pomorskie Przedsiębiorstwo
Mechaniczno-Torowe
Spółka z o.o. w Gdańsku

o firmie


pl en de
about_photo

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno - Torowe Spółka z o.o. w Gdańsku to FIRMA powstała z dniem 1 września 2001 roku po zakończonym cyklu połączeniowym dwóch zakładów - Zakładu Napraw Infrastruktury oraz Zakładu Maszyn Torowych w Gdańsku - w ramach przeprowadzanej restrukturyzacji Przedsiębiorstwa Polskie Koleje Państwowe S.A.

W chwili obecnej nasza załoga oferuje swoje ponad 55 letnie doświadczenie w dziedzinie, budowy i remontu nawierzchni kolejowej oraz konstrukcji i naprawach maszyn. Połączenie doświadczeń z zakresu eksploatacji przy remontach nawierzchni kolejowej i jednocześnie napraw maszyn torowych, daje nam niepowtarzalne atuty przy rozwiązywaniu problemów wynikających przy wszelkich remontach, jak również wiedzę na temat właściwych zmian i udoskonaleń konstrukcyjnych, poprawiających jakość napraw i efektywność pracy.

Załoga wyposażona w specjalistyczne ciężkie maszyny do robót torowych, profesjonalne urządzenia, uniwersalne i specjalistyczne obrabiarki, a przede wszystkim kadrę o dużej wiedzy i doświadczeniu, pozwalają nam na pełne zaspokojenie potrzeb naszych klientów na wysokiej jakości produkt, którymi są zarówno roboty torowe, naprawy maszyn, produkowane części zamienne jak i świadczone usługi dla firm obcych.

Obecnie korzystając z ponad 55 lat doświadczeń nasi pracownicy z równą swobodą radzą sobie z nowoczesnymi technologiami napraw nawierzchni torowej jak i maszyn do robót torowych. Wydział obróbki skrawaniem stając na wysokości wymagań stawianych częściom zamiennym, produkuje wyroby, realizując w pełni samodzielnie proces technologiczny począwszy od obróbki zgrubnej poprzez obróbkę cieplno-chemiczną do szlifowania czy dogniatania (cylindry siłowników). Produkujemy części zamienne do siłowników hydraulicznych i pneumatycznych, koła zębate do przekładni, sworznie, śruby pomiarowe, tuleje stalowe i z brązu. W produkcji stosujemy materiały atestowane zarówno ze stali zwykłej jakości, stali stopowych, stali nierdzewnych jak i z brązu.

Własne biuro konstrukcyjno - technologiczne zapewnia nam nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, stosowane w produkcji części zamiennych, jak również umożliwia wprowadzanie na rynek nowych wyrobów naszej własnej konstrukcji i produkcji. Jednym z efektów tej właśnie działalności jest wprowadzenie na rynek Toromierza Uniwersalnego, który zawierając w sobie rozwiązania konstrukcyjne chronione prawem patentowym, posiada dopuszczenie do stosowania na Polskich Liniach Kolejowych. Nasze części zamienne, remontowane maszyny i urządzenia znane i cenione są także w Czechach, Niemczech, na Litwie oraz w Egipcie. Odbiorcą produkowanych u nas wyrobów z pełnym zadowoleniem jest znana z wysokich wymagań firma Rolls - Royce.

Dzisiaj zwracamy się do Państwa: Przyjrzyjcie się naszej ofercie. Jeśli możemy pomóc, jesteśmy do Państwa dyspozycji.


Z wyrazami szacunku
Zarząd